Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 08 березня 2023 08:56

9 березня - 209 річниця від дня народження Т.Г. Шевченка

Written by
Rate this item
(0 votes)

 

Т.Г. Шевченка

В дні перемог і в дні поразок
В щасливі дні і в дні сумні
Йдемо з дитинства до Тараса,
Несем йому думки й пісні

 

 

ШЕВЧЕНКО
Тарас Григорович (1814-1861)
видатний український поет, художник, громадський діяч, перекладач, автор "Кобзаря"

                                   

Життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича був надзвичайно насиченим: знайомства, зустрічі, гостини, натхнення, твори, юнацькі будні в Петербурзі, повторне відкриття України, діяльність Кирило-Мефодіївського братства й арешт, заслання та повернення… Про це розповідають матеріали книжкової виставки, яка організована в бібліотеці коледжу.

Студенти мали змогу переглянути ще раз твори Шевченка, спогади видатних людей про нього. Зі спогадів самого поета, єдиним світлим променем у його дитинстві стала сусідська дівчина, з якою разом гнали “чужі ягнята до води”. Це була Оксана Коваленко. Пізніше Тарас присвячує їй поему  “Мар’яна-черниця”, згадує її у вірші  ” Ми вкупочці колись росли”, її іменем називає героїню поеми ” Гайдамаки”.

 Зацікавив відвідувачів той факт, що «Кобзар» став найзнаменитішою книгою Шевченка. Тільки за його життя він перевидавався 4 рази. Пізніше загальний тираж «Кобзаря» перевалив за 8 мільйонів. Вірші з цієї збірки перекладені більш ніж на 100 мов світу. У місті Черкаси у 1989 році відкрився єдиний у світі музей, присвячений одній книзі. І цією книгою став «Кобзар».

Літературна композиція розкрила багатогранне життя поета, художника, громадського діяча. Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість –  це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий!

бібліотекар Ніна Бринза

Read 64 times