Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Super User

Super User

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Практичні заняття на виробництві - це форма навчання, яка передбачає безпосередню взаємодію студентів із виробничими об’єктами, системами та технологічними процесами. Метою такого заняття є отримання практичних навичок і досвіду роботи в конкретних виробничих ситуаціях, а також поглиблення теоретичних знань, отриманих в навчальному закладі.

8 травня здобувачі освіти ОПП «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» вивчили комплекс технологічних процесів і операцій в галузі скотарства на прикладі господарства-партнера навчального закладу ТОВ СВК «Пам’яті декабристів» Ніжинського району.

Головний зоотехнік Олександр ЯРЕМЕНКО ознайомив студентів з господарством, поголів’ям та структурою стада, продуктивністю тварин, умовами утримання та годівлі, дав загальну характеристику основним виробничим процесам.

Практичними кейсами ведення галузі  скотарства в регіоні поділився завідуючий протиепізоотичним відділом Бобровицької дільничої лікарні ветеринарної медицини Віталій МУЗИЧЕНКО.

Виїзні практичні заняття допомагають зрозуміти суть майбутньої професії, сприяють формуванню професійних якостей. Студенти отримали безліч позитивних емоцій, в цікавій дискусії фахівці поділились власними лайфхаками у тваринництві.

Щиро дякуємо Олександру ЯРЕМЕНКУ та Віталію МУЗИЧЕНКУ за проведення  змістовного заняття і сподіваємося на подальшу співпрацю!

   

  

  

Завідуюча технологічним відділення Валентина ФІЛАТОВА

8 травня  - це не просто історична дата, це пам'ять, яка тривожить душу, живе в серцях поколінь, це частина нашої свідомості , адже ми  сьогодні говоримо про жахи війни і самі переживаємо пекло.

 

До Дня пам'яті  та  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні студенти групи №2 здійснили віртуальну подорож «Війна і мир: історія, що торкається кожного».

Під час проведення заняття, використовуючи різноманітні методи: діалог, демонстрацію, перегляд і обговорення документального фільму  здобувачі освіти знайомилися з драматичними подіями визволення України від нацистських загарбників. Були розкриті трагічні роки війни через долі чоловіків та жінок – уродженців різних куточків України, які воювали  у регулярних арміях, були партизанами, пройшли всю війну або героїчно загинули у боротьбі, отримали високі відзнаки. Цей період в історії став етапом прояву українцями неабиякої сили, мужності, гідності, віри та міцності духу.

 

Низько вклоняємося і цінуємо подвиг, всіх тих, хто віддав своє життя, захищаючи рідну землю, схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу ціною власного життя. Не забуваємо і тих, хто самовіддано трудився в тилу.

Українці вистояли  перед нацизмом в Другій світовій війні, зробили значний внесок у повалення гітлерівського режиму, заплативши високу ціну.

Нині наш народ знову переживає реалії війни, протистоїть рашизму, відстоює право на ідентичність і власну історію. І ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє!

Пам'ятаємо!

Перемагаємо!

Слава Україні!

Слава нашим Героям!

Викладач історії             Алла КОНИК

8 травня 2025 року виповнюється 80-та річниця Перемоги над нацизмом у Європі та відзначається День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Цього дня студенти групи № 4 долучилися до інформаційної години «Пам’ятаємо! Перемагаємо!». Мета, якої полягала в просуванні правдивої інформації про роль українського народу у перемозі

Здобувачі освіти пригадали основні події, факти й підсумки війни для України, звернули увагу на внесок українського народу в перемогу над нацизмом та її високу ціну для нашої країни.

Молодь ознайомилася з візуальними матеріалами Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Національного музею історії України у Другій світовій війні та Українського інституту національної пам'яті та долучилася до інформаційної кампанії «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні».

Основні меседжі, які були озвучені:

  1. Український народ - співтворець перемоги над нацизмом та фашизмом.
  2. Перемога - це мир і свобода, а не війна. Сьогодні росія позбавляє наш народ свободи, тому вона не може претендувати на символ перемоги.
  3. Український народ - народ переможець, а не народ-жертва!

Відтак, українська перемога - це перемога над сучасним злом!

  

Викладач історії, Інна Омельченко

Законом України було встановлено День пам’яті та  перемоги над нацизмом у Другій світовій війни, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Сучасному поколінню молоді дуже важливо зрозуміти, що не можна забувати до чого призводить війна, гординя і неповага один до одного, безглузда ідеологічна конфронтація та зрада елементарним людським цінностям. В іншому випадку ми маємо всі шанси на повторення тих жахів, відблиски яких, на превеликий жаль, ми спостерігаємо останнім часом між братніми народами.

Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, вшанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР.  У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Друга світова війна є найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 млн людей). В історії України, територія якої була одним з основних полів битви, ця війна стала болючою раною – загинуло понад вісім мільйонів наших співвітчизників – воїнів та мирних жителів.

Цього року Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ, наша боротьба триває щоденно від 2014 року.

Студенти коледжу мали можливість ознайомитися з матеріалами виставки «Роки війни – століття пам᾽яті», та  переглянути відеоролик, який транслювався в фойє коледжу.

Ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини. 

 

Ніна Бринза, бібліотекар

Російська збройна агресія проти України завдає значної шкоди не лише економіці та культурній спадщині, а й довкіллю  нашої країни, а численні випадки цілеспрямованого знищення природних ресурсів та об'єктів мають риси екоциду проти українського народу.

Сьогодні це ще й питання екологічної безпеки та спільного майбутнього.

Саме тому, куратор групи Ф-21 Валентина БАРАНЧУК, разом з студентами, провели виховну годину на тему«Україна. Війна. Довкілля».

Бо істина, яку не розуміє Росія, однак усвідомлює весь світ, дуже проста: будь-який воєнний конфлікт не має локального характеру, коли йдеться про довкілля. Екосистеми не можна розділити умовними кордонами, просто намалювавши їх на карті. Якщо руйнується природна рівновага в одній геолокації, це обов'язково відчує інша.

Із перших днів повномасштабного вторгнення фіксується вся шкода, що наноситься українському довкіллю. Вже можемо говорити про понад 270 випадків екоциду. Це підриви складів паливно-мастильних матеріалів, сховищ нафтопродуктів з відповідними наслідками для довкілля, авіаудари по підприємствах, які використовують небезпечні хімічні речовини у виробництві, пошкодження та руйнування очисних споруд, і вилив стоків у наші водойми, а також пошкодження ґрунтового покриву, горіння лісів – особливо на територіях природно-заповідного фонду.

Тож до чого тут весь світ, коли руйнується довкілля в Україні? Ось лише декілька прикладів, які дають відповідь на це питання.

Від ворожої техніки гине європейське біорізноманіття. Це тисячі видів рослин, які занесені до Червоної книги України і охороняються законом. Бойові дії порушують спокій диких тварин. Вони або гинуть, або намагаються втекти з гарячих точок. Окрім того, на заповідних територіях міжнародного та європейського значення знищуються середовища існування рідкісних і ендемічних видів та оселищ. Це може змінити поведінку птахів, включаючи їх міграцію.

Бойові дії наразі відбуваються в східних та південних областях України. Для цих регіонів характерна низька лісистість. Але тут ліси виконують захисні функції. Знищення та пошкодження їх позначиться на кліматі цих регіонів та може призвести до значних ерозійних процесів. Зокрема, на півдні України наслідками можуть бути вітрова ерозія та опустелювання. Це, звичайно, вплине на сільське господарство. Загалом, майже три мільйони гектарів лісу в Україні були охоплені війною від початку повномасштабного вторгнення. Для порівняння – це майже територія Бельгії.

Забруднення від обстрілів не має кордонів. Під час детонації ракет та снарядів утворюється низка хімічних сполук – чадний газ, бурий газ, діоксид азоту, формальдегід тощо. Під час вибуху всі речовини проходять повне окиснення, а продукти хімічної реакції вивільняються в атмосферу. При цьому забруднене повітря не має кордонів. Викиди в атмосферне повітря переносяться, осідають та мають вплив на території інших держав, іноді на відстані в тисячі кілометрів.

Окрема тема – заміновані території. Розриви мін призводять до забруднення ґрунтів важкими металами – свинцем, стронцієм, титаном, кадмієм, нікелем. Це робить ґрунт небезпечним, а в деяких випадках – непридатним для подальшого сільськогосподарського використання. Також вибухи призводять до виникнення лісових пожеж. Тож знову повертаємося до проблем викидів в атмосферу і продовольчої безпеки. Циклічність наслідків та взаємопов'язаність процесів очевидна.

Забруднення річок внаслідок російської агресії також може торкнутися і сусідніх країн. Адже ми ділимо великі річки, такі як Дунай, Дністер, Прут, Тиса і Західний Буг з країнами-сусідами: Польщею, Угорщиною, Румунією та Молдовою.

Наразі спрогнозувати всі можливі наслідки та назвати остаточну шкоду, завдану довкіллю, неможливо. Лише одне можна сказати точно, відновлення потребуватиме десятків років…

   

Валентина БАРАНЧУК, куратор групи

05 травня завідуючі відділень Алла Коник, Валентина  Філатова провели  об’єднане засідання  старостату економічного і  технологічного відділень, на якому розглянули  права здобувачів освіти на вільний вибір дисциплін, покращення результатів навчання, ознайомили з порядком вирішення конфліктних ситуацій в освітньому процесі, системою забезпечення академічної доброчесності, запобігання проявам  булінгу, вербування та тероризму серед молоді.

Завідуючі відділень наголосили старостам про необхідність інформування та обговорення актуальних питань в академічних групах.

 

 

 

Зав. відділень              Алла КОНИК, Валентина ФІЛАТОВА

Весна в полі завжди особлива. Вона наповнена рухом, шумом ранкової техніки 🚜, запахом свіжої землі і очікуванням результату. Саме в такій атмосфері формується професійне відчуття реальності, що не сховане за підручниками. Тут народжується впевненість — у собі, у виборі, у майбутньому.

Практика стає для студентів не просто обов’язковою частиною освітнього процесу, а справжнім простором для спостережень, висновків і запитань. Вона відкриває шлях до розуміння того, як влаштоване сучасне аграрне виробництво, допомагає побачити зв’язок між рішеннями і результатами, між погодою і відповідальністю. І хоч досвіду ще небагато, саме він починає складатися з кожного польового дня.

Студенти групи А-31, спеціальності «Агрономія», саме зараз активно продовжують свою технологічну практику. Це для них не просто навчання — це особистий досвід дотику до професії 🌾, що стане основою для подальших кроків у реальному аграрному світі.

 

    

 

 

Катерина МАСЛЯЄВА — керівник практики

1 травня було проведено студентську  олімпіаду з дисципліни «Управлінський облік» серед студентів III курсу спеціальності «Облік і оподаткування».

За результатами I етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни  «Управлінський облік».

Перемогу в олімпіаді здобули:

I місце  -  Ільюша Анастасія

II місце – Халімон Володимир

III місце – Шунько Каріна та Удод Андрій.

   

Вітаємо учасників та переможців, бажаємо нових професійних досягнень і здобутків.

Леся МОВЧУН, викладач

30 квітня відбувся захист курсових робіт з дисципліни «Фінанси» для здобувачів освіти ІІ курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».
Курсова робота виступає однією з провідних форм організації дослідницької діяльності здобувачів освіти, яка сприяє розвитку професійних компетентностей та навичок аналітичного мислення.
У процесі її виконання майбутні фахівці опановують вміння самостійного опрацювання наукових та прикладних джерел, здійснення системного аналізу фінансової інформації та документації на різних рівнях фінансової системи держави.
Така форма освітньої діяльності не лише формує у здобувачів освіти здатність до критичного осмислення фінансових процесів, а й закладає основи для подальшої професійної самореалізації в умовах динамічного розвитку економічного середовища.

  

  

Оксана МАЙДАНЮК, викладач

Сучасній молоді притаманні бажання проявити себе в різних видах спорту та набутих знаннях з вивчаємих дисциплін. Можливість продемонструвати свій рівень знань з дисципліни «Механізація лісового господарства» було надано студентам групи Л-21 під час проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади. Студенти показали хороший рівень знань з розділу «Трактори, автомобілі і універсальні енергетичні засоби». Найкращий результат продемонстрував студент Гіс Артем.

  

Сторінка 1 із 77