Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 20 березня 2024 13:15

Засідання предметного гуртка «Технолог»

Written by
Rate this item
(0 votes)

20 березня відбулося засідання предметного гуртка «Технолог» на тему: «Стратегії менеджменту теплового стресу в птахівництві». В Україні за останні роки дедалі гострішою стає проблема підвищення сезонних температур. В умовах високої зовнішньої температури і вологості у птиці швидко розвивається стрес, внутрішня температура тіла підвищується на 0,5-1.0 градус, дихання частішає та через відсутність потових залоз активізуються артеріально-венозні анастомози в ділянках тіла, через які здійснюються основна тепловіддача: гребені, сережки, відкриті ділянки ніг. Ці процеси призводять до цілої низки негативних наслідків, про які в своїх виступах наголошували члени гуртка, зокрема на зниженні  рівня споживання птицею корму, яєчної і м’ясної продуктивності, маси яйця та якісних показників тушки бройлера.

З використанням відеоматеріалів члени гуртка рекомендували низку дієвих стратегій (технічних, технологічних, кормових, медикаментозних), які допомагають мінімізувати негативний вплив високих зовнішніх температур на птицю. Цікавою була інформація і про моніторинг вітчизняного ринку яєць та аналіз ситуації на вітчизняному ринку м’яса птиці.

 

 

  

 

Леонтій Матвєєв, керівник гуртка

Read 77 times