Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 15 травня 2024 12:02

Роботодавець і коледж: активна модель співпраці

Written by
Rate this item
(0 votes)

Однією із основних складових підготовки студентів у закладі фахової передвищої освіти є практична підготовка. Це викликано різними аспектами доступного доведення інформації до студентів з метою якісного її засвоєння.

Вимога часу – максимально зблизити теорію і практику.

Сучасний стан освіти характеризується не лише особливостями діяльності закладів освіти, а й специфікою взаємовідносин з установами, організаціями та іншими особами, які можуть задавати вектор її розвитку. Важливу роль у сприянні інноваціям відіграє розбудова налагодженого партнерства закладу освіти з ключовими стейкхолдерами.

У ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової НУБІП України» впроваджені і постійно оновлюються сучасні вимоги щодо організації освітнього процесу, за яких студенти накопичують компетенції, удосконалюють знання, уміння та навички, що надалі трансформуються у конкурентні переваги фахівців на ринку праці.

З цією метою коледж постійно працює над розширенням співпраці з потенційними партнерами стейкхолдерами.

Один із прикладів міцної і плідної співпраці коледжу по підготовці фахівців за спеціальністю «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» є група компаній Нива Переяславщини, яка спеціалізується на вирощуванні  свинини за данською технологією та м’ясопереробці, що укомплектована сучасним обладнанням європейських лідерів.

Цьогоріч  студенти-випускники спеціальності «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» проходили переддипломну практику на двох із 12 свинокомплексів, що розташовані у Баришівському, Згурівському, Переяслав-Хмельницькому та Яготинському районах Київської області.

Саме тут, під керівництвом наставників з виробництва, студенти отримали нові знання та вміння щодо підготовки приміщень до опоросів, годівлі і догляду  маток в поросний і підсисний періоди, приймання опоросів  і надавання допомоги маткам  при ускладненнях;  набули навичок з догляду за поросятами-сисунами; навчились вирівнювати гнізда свиней; проводили кастрацію поросят-сисунів на 3 день, дезінфекцію у станках та будиночках, де знаходяться поросята; навчились оформляти картку підсисної свиноматки, проводити відлучення поросят, ідентифікацію тварин, що йдуть на плем’я, шляхом біркування, а також здобули первинні навики з ветеринарії.

Спеціалісти комплексу протягом всього періоду надавали поради практикантам у вирішенні тих чи інших практичних питань, ділились своїм безцінним досвідом, адже студенти перетворились в повноцінних працівників господарства з повним зануренням в робочу атмосферу, познайомились з керівництвом і провідними спеціалістами, намагалися проявити себе, що позитивно відображається на іміджі підприємства та навчального закладу. Практика стала повноцінним переходом від навчання до роботи і значно скоротила процес адаптації молодих фахівців.

Результатом успішного проходження переддипломної практики став захист звітів-щоденників, на якому студенти, на високому рівні, продемонстрували виконання програми практики, відповідальність, сумлінність та поділились враженнями від здобутого практичного досвіду.

Спільними зусиллями з партнерами нам вдається змінювати стереотип української освіти про те, що молодій людині з технічною освітою потрібен тривалий час на адаптацію та перенавчання.

Таким чином, ми прагнемо випускати фахівців, які орієнтовані на результат, неперервний саморозвиток та готові приймати нестандартні рішення.

Адміністрація коледжу та викладачі циклової комісії технологічних та лісотехнічних дисциплін щиро дякують керівництву  СП ТОВ «Нива Переяславщини» за ефективну співпрацю та надійне партнерство, сподіваємося, що і надалі наше партнерство буде результативним та позитивним.

Бажаємо групі компаній Нива Переяславщини успіхів на професійній ниві та процвітання!

Дякуємо захисникам України за кожен новий день! Разом до Перемоги!

     

ї  

Валентина Філатова,

завідувачка технологічного відділення

 ВСП «Бобровицький фаховий коледж

імені О.Майнової  НУБіП України»

 

Read 67 times Last modified on Середа, 15 травня 2024 14:28