Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Четвер, 21 березня 2024 10:53

Всесвітній день поезії

Written by
Rate this item
(0 votes)

Кожного року світ відзначає 21 березня день поезії. Свято було створено за ініціативою ЮНЕСКО в 1999році. В  Україні вперше відзначене 21 березня 2000 року. Поетична творчість відома у світі декілька тисячоліть. Найстарішим аргументом є документ — клинопис на керамічних табличках “Епос про Гільгамеша”. Створили його приблизно 17-18 століття до нашої ери, тоді це була території Давньої Месопотамії. Ще одним взірцем давньої поезії є індійські віршовані  рядки — “Махабхарата” та “Рамаяна”.

«Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.

“Геній української поезії” Т. Г. Шевченко став відомим поетом у всьому світі за своє життя написав безліч відомих балад, поем і повістей.. Його твори перекладали на безліч діалектів, за межами нашої країни йому установлено багато пам'ятників. Класиками української поезії, також вважають Лесю Українку та Івана Франка. Сучасна поезія України — це вікові традиції, поети різних поколінь приділяли максимум уваги державним та людським проблемам. Живий вид мистецтва, що постійно розвивається ще з давніх часів це все про поезію.

В бібліотеки коледжу є постійно діюча книжкова виставка « Поезії – одвічна красота ».

 

 

 Віта Кіруха ,Завідувач бібліотекою

Read 51 times