Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Вівторок, 14 березня 2023 12:04

Екологічне маркування товарів

Written by
Rate this item
(0 votes)

Одним із основних розділів комплексного плану національного виховання студентів коледжу є екологічне виховання. 14 березня проведена виховна година  у групі М-31 і П-31 на тему «Екологічне маркування товарів», присвячена Всесвітньому дню захисту прав споживачів. Останній час не лише споживачі, а й виробники у всьому світі усвідомлюють вигоди і переваги товарів і послуг, що є дружніми до довкілля, здоров’я людини.

Вперше, таке розуміння було втілено в термін «екологічне маркування», на Всесвітній конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку у Ріо-де-Жанейро у 1992 році. Реакцією на ухвалене рішення було розроблення і впровадження національних багатокритеріальних програм екологічного маркування, що стали основою для розроблення міжнародних стандартів серії ISO 14020.

 

Міжнародні стандарти серії ISO 14020 були запроваджені до української національної системи стандартизації у 2002—2003 рр. шляхом гармонізації.

Українська система добровільного екологічного маркування товарів та послуг згідно ДСТУ ISO 14024:2002 була розроблена і упроваджена Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» у 2003 році в рамках реалізації проекту «Розвиток сталого (збалансованого) виробництва та споживання в Україні» у партнерстві з Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Міністерства екології та природних ресурсів України. Система представленазнаком екологічного маркування що належить органу сертифікації «Живої планети», який в народі отримав назву «Зелений журавлик».

  

В ході виховної години студенти малу змогу ознайомитись з національними і міжнародними стандартами, нормативними документами, типами маркування, рекламою екологічно кращої продукції, вимогами до марковання органічної продукції, застосування екологічного маркування реалізації національної екологічної політики.

Отже, сфера екологічного маркування є врегульованою, інформація про сертифіковані товари та продукцію є відкритою, а застосування хибних тверджень, що вводять споживачі в оману передбачає відповідальність. 

 

Всесвітній День захисту прав споживача – це привід подякувати тим, хто пильнує наші споживацькі інтереси, і здійснює реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Куратор групи Ольга НАУМЕНКО

Read 72 times