Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Вівторок, 14 березня 2023 11:45

Риси та якості фахівця

Written by
Rate this item
(0 votes)

Від того, яких фахівців готує навчальний заклад, сьогодні залежить потенціал нації. Саме тому освіта має стати одним із джерел підтримки нашої держави. Перед професійною освітою багато завдань, але найголовніше – виховувати гідних громадян, всебічно розвинених особистостей з широким світоглядом, високим рівнем інтелекту, здатних адаптуватися до вимог сучасного життя, висококваліфікованих фахівців, які могли б втілювати новітні перетворення у виробництво.

Виховна година студентів групи Л-41 приурочена визначенню рис та якостей фахівця в галузі лісового господарства.

Не секрет, що робота лісівників часто непомітна пересічній людині, котра вважає, що ліс росте сам по собі, і навіть не замислюється, що над цим працює кілька поколінь фахівців лісової галузі.

 

Для багатьох лісничий – це людина, яка гуляє по лісу і насолоджується співом птахів, а для деяких це й зовсім містичний персонаж з казки. Насправді ж він той, хто не просто охороняє ліс, а й ретельно примножує його багатства. По-батьківськи піклуючись про кожного його мешканця.

Нині лісові господарства України потребують висококваліфікованих фахівців з лісової справи, адже основними напрямками діяльності цих підприємств, зокрема, є: відтворення лісів, підвищення їх продуктивності, створення насаджень із швидкоростучих і цінних деревних порід, охорона лісів і захисних лісонасаджень від пожеж, захист від хвороб та шкідників, заготівля, переробка деревини, мисливське господарювання.

Але все ж основною рисою фахівця є прихильність і любов до природи, лісу та навколишнього середовища, високий рівень екологічного мислення та свідомість, бережливе ставлення до природи.

Спеціаліст лісового господарства повинен чітко усвідомлювати, що ліс, крім любові, вимагає самопожертви, повної самовіддачі сил і енергії, потрібно пам’ятати, що в лісі для досягнення в роботі позитивних результатів потрібно працювати на перспективу, результати якої оцінять й побачать ваші нащадки. Ми повині розуміти, що екологічні властивості лісів мають набагато більшу цінність, ніж деревина, яка на них може бути заготовлена. Ліс – не тільки легені планети, але й захисник землі, річок і водойм, регулятор клімату, фільтр, який очищає повітря від пилу, сажі, вихлопних газів, шкідливих речовин, які попадають в атмосферу.

 

Професійно важливими якостями майбутнього працівника лісової галузі є любов до природи; спостережливість; високий рівень розвитку зорової та уявної пам'яті; фізична сила і витривалість; принциповість; незалежність; відповідальність; організаторські здібності.

 

Куратор  Олена КУЧЕРЯВЕНКО

 

Read 76 times