Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
П'ятниця, 10 березня 2023 12:24

Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток біоенергетичного потенціалу в сільському господарстві»

Written by
Rate this item
(0 votes)

10 березня 2023 р. студенти спеціальності 205 Лісове господарство та викладачі циклової комісії технологічних та лісотехнічних дисциплін взяли участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток біоенергетичного потенціалу в сільському господарстві».

Спочатку із вітальним словом виступив – Талавиря Микола, д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної теорії НУБіП України, який побажав всім плідної роботи та жвавої дискусії.

Далі із доповіддю «Перспективи виробництва біометану в Україні» виступив Гелетуха Григорій, д.т.н., ГС «Біоенергетична асоціація України».

 

Доповідач в ході доповіді розповів про кількість заводів біометану у ЄС, про виробництво біометану в Україні, про перспективність його використання та економічні розрахунки.

 

Про перспективність використання біометану у ЄС, про виробництва та споживання біоетанолу в Україні розповіла Желєзна Тетяна, к.т.н., Інститут технічної теплофізики НАН України. Доповідь теж викликала жваву дискусію та ряд питань до доповідача.

  

Оскільки в Україні спостерігається тенденція: як тільки ціна нафти перевищує $100 за барель, з боку бізнесу підвищується зацікавленість до виробництва біопалива. Така ситуація була у 2008 р., коли нафта коштувала $147,5 за барель – тоді аграрії активно почали цікавитись, як саме виготовляти альтернативне пальне і сумішеві види. Та вже через два роки, коли ціна на паливо почала знижуватися, інтерес зник.

Зараз ситуація повторюється, бо ми залежні від імпортного палива. Сприяє популяризації і ціна дизеля, яка вже перевищує 65 грн/л (там, де його ще можна знайти у вільному продажі).

Про це та більше розповів Драгнєв Семен, к.т.н., Інститут технічної теплофізики НАН України в доповіді на тему: «Перспективи виробництва біодизелю в Україні».

Наступний доповідач Сенюк Юрій, к. ф-м. н., дійсний член Української академії наук, заступник Голови Національна науково-технологічна асоціація України торкнувся болючого питання здоров’я людей на планеті, тобто біоекономіка здоров'я («Bioeconomics of health as a new model of sustainable endogenous inclusive development for the local community and innovation mainstream of the post-pandemic transformation of the world economy»).

Дана конференція викликала високий інтерес та жваві дискусії, а студенти та викладачі, які долучилися висловлюють спасибі та дякують кафедрі економічної теорії НУБіП України.

 

Викладач технологічних та лісотехнічних дисциплін, І.В. Кімейчук

Read 94 times