Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 21 лютого 2024 06:47

Мова наша - серце наше

Written by
Rate this item
(1 Vote)

   Мова кожного народу

Неповторна і — своя;

В ній гримлять громи внегоду,

В тиші — трелі солов’я.

На своїй природній мові

І потоки гомонять;

Зелен-клени у діброві

По-кленовому шумлять.

Солов’їну, барвінкову,

Колосисту — на віки —

Українську рідну мову

В дар мені дали батьки.

Берегти її, плекати

Буду всюди й повсякчас,—

Бо ж єдина — так, як мати,—

Мова в кожного із нас!

                                                                                                Любов Забашта

 

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада з нечуваною жорстокістю придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років, і аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови.

В Україні це свято існує з 2002 року. Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Відзначенням цього дня ЮНЕСКО хотіло привернути увагу світової прогресивної спільноти до безправного становища багатьох поневолених народів, у яких гнобителі намагаються відібрати рідну мову.

Зараз у світі нараховується близько 6000 мов. Але приблизно половина з них під загрозою зникнення. Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру.

До Міжнародного дня рідної мови у читальній залі  бібліотеки підготовлено книжкову виставку «Мова – це глибина тисячоліть». До уваги користувачів пропонується література, що висвітлює питання історії розвитку української мови, наукові збірники, монографії, довідкові видання.

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.  Це найважливіший засіб спілкування людей, пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління

Мова – запорука iснування народу. Захищаючи рiдну мову, ти захищаєш свiй народ, його гiднiсть, його право на iснування, право на майбутнє.

 

                                                                                    бібліотекар Ніна Бринза

Read 93 times