Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
П'ятниця, 08 грудня 2023 07:59

Декларація прав людини – права та обов’язки

Written by
Rate this item
(0 votes)

10 грудня 2023 року у всьому світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований  за пропозицією Генеральної асамблеї ООН,  саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй   прийняла Загальну декларацію з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

Генеральна Асамблея проголосила Загальну декларацію прав людини як завдання, до  виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти  поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав - членів Організацій, так і серед народів територій , що перебувають під їх юрисдикцією.

У Декларації заявлено також, що кожна людина повинна мати всі права і  свободу, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань , національного чи соціального походження, майнового або іншого становища.

До Міжнародного дня прав людини в  бібліотеці коледжу організована книжкова виставка «Права людини:історія та сучасність»,  яка присвячена навчанню та викладанню права в коледжі, оскільки вивчення правознавства, різних галузей права та його джерел сьогодні виявляється актуальною потребою часу. Особливо коли йдеться про молодих людей, випускників коледжу. Саме їм будувати нове правове суспільство, змінювати нашу державу, забезпечувати зростання її авторитету у світі.

    Віта КІРУХА, завідувач бібліотекою

Read 63 times