Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 10 травня 2023 13:19

Засідання гуртка «Едельвейс» на тему «Рослини в побуті та звичаях українців»

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Рослини споконвіків супроводжують людину. Їх використовують у всіх сферах людського життя: вони слугують основною їжею для людей і тварин, їх використовують для будівництва житла, для виготовлення одягу, з них виготовляють меблі та музичні інструменти, рослини використовують для виготовлення ліків і косметичних засобів. Цей список можна продовжувати ще дуже довго.

Люди здавна усвідомлювали важливість рослин у своєму житті. Тому й шанували і возвеличували їх. Вважали оберегами. Прикрашали ними своє житло ззовні і всередині.

Виготовляли з рослин предмети свого побуту: меблі, посуд. А також прикрашали рослинними візерунками вироби з інших матеріалів.

З рослинних волокон виготовляли тканину. Одяг та рушники рясно прикрашали рослинними візерунками. З квітів і трав виготовляли різноманітні національні головні убори.

І хоча пройшло не одне століття, технології пішли далеко вперед, але й досі рослини не втратили свого впливу на наше життя. Як і колись люди прикрашають своє життя рослинами. І не уявляють існування без них.

   

 

   

Валентина БАРАНЧУК, керівник гуртка

Read 109 times Last modified on Четвер, 11 травня 2023 07:30