Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Вівторок, 15 листопада 2022 08:18

Точне землеробство в допомогу агроному: особливості, можливості, помилки

Written by
Rate this item
(2 votes)

Сучасне аграрне виробництво неможливо уявити без прогресивних технологій, які вже активно використовують провідні аграрні компанії України.

В умовах світової зміни клімату Україна перетворилася у зону ризикованого землеробства.

Якщо говорити про шлях вирішення цієї проблеми, то він очевидний – підвищення ефективності агробізнесу. Сьогодні ми маємо збільшувати маржинальність кожного гектару, перш за все, шляхом оптимізації технологічних процесів. І тут існує багато варіантів.

Зміна світового економічного середовища спонукає аграріїв  шукати нові підходи до керування їхнім бізнесом. Саме тому, з кожним роком все більше господарств обирають IT методи керування процесами, так як це є досить ефективно.

Враховуючи потребу в таких фахівцях на українському ринку,з метою поглиблення знань студентів з питань спостереження, вимірювання та реагування на зовнішньо- та внутрішньопольову мінливість сільськогосподарських культур із застосуванням інформаційних технологій (ІТ) відбулося засідання гуртка «Агрохімік».

Що таке системне точне землеробство, якими інструментами послуговується, для чого потрібне господарству та, головне, для чого воно потрібне агроному ,такі питання розглядались на  засіданні, яке проходило у вигляді конференції.

Цифрові інструменти швидко трансформують сільське господарство. Нові технології змінюють завдання для агрономів протягом усього виробничого циклу, але точне землеробство допомагає і підвищити прибутковість і стійкість сільського господарства.

Система точного землеробства особливо актуальна для України, так як це – ризикова зона сільського господарства, беручи до уваги строкатість кліматичних умов та неоднорідності полів. Саме в таких умовах точне землеробство є доцільним, мінімізуючи ризики та оптимізуючи витрати.

  

Керівник гуртка       Олена КУЧЕРЯВЕНКО

Read 93 times