Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
П'ятниця, 19 травня 2023 09:44

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ – ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Сучасна та якісна підготовка майбутніх фахівців передбачає двостороннє навчання, як з боку студента, так і викладача, який постійно має удосконалювати свою професійну майстерність. 

Відповідно, у період з 15 по 19 травня 2023 року викладачі ВСП «Бобровицького фахового коледжу імені О. Майнової НУБіП України»  взяли активну участь у підвищенні кваліфікації педагогічних працівників, який проводив Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» за тематикою навчання: «Сталий розвиток аграрного сектору економіки та сільських територій: виклики сьогодення», зокрема: Євенко Т.І., Леденко О.П., Турчин І.М.,  Хуртепа О.С., Соколовська Я.В., Приємницька В.С.  

З вітальним словом до учасників звернувся директор Лупенко Ю.О. д.е.н., проф., акад. НААН, який побажав цікавої дискусії, Перемоги та миру на нашій землі.

Пугачов  Микола Іванович, д.е.н., проф., акад. НААН, заступник директора виступив з доповіддю на тему: «Зовнішньоекономічна складова аграрної політики України», в якій відмітив, що тепер аграрні підприємства мають змогу самостійно здійснювати управління зовнішньоекономічними мікропроцесами, зміцнювати економічне співробітництво з партнерами на основі принципів взаємної заінтересованості й рівноправності. Саме тому питання формування дієвих складових розвитку зовнішнього середовища підприємств аграрного сектору є досить актуальними.

Захоплюючою була доповідь Тулуша Леоніда Дмитровича, к.е.н., с.н.с., завідувача відділу, на тему: «Фіскальне регулювання розвитку агропромислового виробництва в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України». Незважаючи на всі складнощі, Україні в умовах війни вдалось зберегти відносну макроекономічну стабільність та подолати масштабну зупинку виробництва і відплив трудових ресурсів, спричинений переміщенням людей до безпечних місць, та, фактично, повернути ці процеси у зворотному напрямку. Війну не закінчено, тому бізнес та наші громадяни й далі відчуватимуть її негативний вплив.

Шпикуляк Олександр Григорович, д.е.н., проф., чл.-кор. НААН, учений секретар виступив з доповіддю на тему: «Розвиток сімейних фермерських господарств в Україні: сучасні тенденції та перспективи». Він наголосив на тому,  що для забезпечення подальшого розвитку сімейних фермерських господарств необхідно розвивати їх кооперування за створення простих організаційних структур, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та кластерів зокрема.

Надзвичайно цікавою була доповідь Попко Євгенії Юріївни, к.е.н., старшої наукової співробітниці відділу на тему: «Порядок фіксування прямої матеріальної шкоди, завданої сільськогосподарським підприємствам внаслідок збройної агресії російської федерації». Визначення шкоди та збитків підприємств здійснюється відповідно до методики, затвердженої спільним наказом Мінекономіки та Фонду державного майна, за погодженням з Мінреінтеграції.

Євгенія Юріївна звернула увагу, на методичні рекомендації, які були розроблені Вченою Радою ННЦ «Інститут аграрної економіки» для допомоги обліково-економічним службам сільськогосподарських підприємств у фіксуванні, документуванні та формуванні доказової бази про факти прямих втрат (шкоди) від руйнування, втрати чи часткового пошкодження внаслідок російської воєнної агресії належного їм майна, а також у оприлюдненні відповідної інформації, зокрема на державних інтернет-ресурсах.

Дуже цікавими та змістовними були виступи різноманітних спікерів, зокрема: Мартинюка М.П., Могильного О.М., Россохи В.В., Пугачова М.І., Патики Н.І., Сало І.А., Мамчура В.А., Жука В.М., Проданчука М.А. та інших.

На завершення відбулося підведення  підсумків проведення даних курсів, всі присутні змогли поспілкуватися з експертами в галузі АПК та отримати відповіді на питання, що їх турбують. Підтвердженням удосконалення фахових педагогічних компетентностей стало отримання свідоцтв.

Велика подяка організаторам даних курсів за цікавий, високоякісний, продуктивний, насичений захід, вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини.

Дякуємо за сучасні методики, матеріали та приємне спілкування, за щирість, досвід, натхнення та чудову атмосферу. Успіхів, наснаги та головне мирного неба всім нам на нашій ненці Україні.

    

 

к.е.н., завідувач міжкафедральної

навчальної лабораторії на базі ВСП «Бобровицький

фаховий коледж імені О. Майнової НУБіП України»,

викладач економічно-облікових дисциплін

Тетяна ЄВЕНКО

Read 123 times Last modified on П'ятниця, 19 травня 2023 10:19