Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 10 травня 2023 13:08

Де можуть працювати підлітки?

Written by
Rate this item
(1 Vote)

 

Ми – підростаюча еліта,

Яка в державі буде жить,

На власну думку маєм право,

На власну думку почуття,

Ми маєм право на державу

Ми маєм право на життя.

Самар Люда

 

Серед підлітків дуже поширений попит на підробіток. Комусь не вистачає кишенькових грошей, хтось хоче допомогти сім’ї, а для когось це просто цікавий досвід. 10 травня на черговому засіданні правового клубу «Феміда» проведено правовий лекторій на тему «Де можуть працювати підлітки?». 

Чому саме підлітки? Тому, що завтра вони увійдуть в суспільство дорослими людьми, які повинні усвідомлювати свою роль в ньому, розуміти свої права та знати, що таке відповідальність.

Під час лекторію було розкрито основні правові моменти Кодексу законів про працю України, який містить окрему главу, яка регламентує права неповнолітніх у трудових правовідносинах та їх особливості, а саме вік з якого можуть офіційно прийняти на роботу, умови працевлаштування неповнолітніх, де заборонено працювати підліткам, заробітна плата, тривалість робочого часу, відпустка, звільнення, додаткові гарантії та відповідальність.

На сьогодні, нелегальна праця для неповнолітніх іноді являється єдиним варіантом підробітку, особливо влітку, адже ніяких зобов’язань перед роботодавцем вони не мають, а більшість роботодавців, в свою чергу, хочуть отримати з цього вигоду, не сплачуючи податки до бюджету та знімаючи з себе відповідальність, яка покладалась би на них при укладенні трудового договору з працівником.

Захист своїх прав та інтересів – основний обов’язок правосвідомого громадянина, тому для того, щоб не допустити порушення трудових прав, потрібно дотримуватись норм чинного законодавства та бути обізнаним у своїх правах та обов’язках. Адже довести факт трудових правовідносин без укладення трудового договору зовсім непросто, а то й неможливо.

    

Керівник правового клубу «Феміда»,

Ольга НАУМЕНКО

Read 163 times