Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Вівторок, 11 квітня 2023 13:40

Великодній декупаж

Written by
Rate this item
(0 votes)

Яйце існувало у повір’ях і побуті багатьох народів як символ сонця, яке займало перше місце в дохристиянських культах. Шанування яйця було зумовлене уявленням про весняне відродження  творчих сил природи. У стародавніх народів були поширені оповіді про яйце як джерело життя і всесвіту.  У стародавніх слов’ян писанки з¢явились задовго до прийняття християнства у 10 ст.

    

    

    Із запровадженням християнства яйця потрапили до пасхального обряду. Отож у великодню суботу готують крашанки і закінчують розписувати писанки. Орнаменти писанок були найрізноманітнішими. Називались вони в залежності від зображуваних мотивів. Притаманні  писанки  на Чернігівщині називали-«семиряг», «квіточка» «квіточка з лапками» «клинчики», «рожі» «сосонка», «зорі» «барвінок» і багато   інших. Кольорова гама розписів досить стримана. ЇЇ складали жовті, чорні, червоні, а також відтінки коричневого кольорів, Зрідка зустрічається зелений колір. Переважають квіткові орнаменти, поєднані з геометричними мотивами. Малюнок чернігівських писанок був чіткий , інколи навіть сухуватий…

  

    Але часи змінюються, змінюються вподобання і техніки виготовлення писанок та крашанок, традиційне писанкарство зараз можна зустріти не так часто.

    Одним із видів виготовлення писанок та крашанок є нова сучасна форма –декупаж.

 І сьогодні  у ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О Майнової НУБіП України» для студентів закладу було організовано майстер – клас по декупажу Великодніх писанок та крашанок. Студентська молодь у дружньому колі творили атрибути  Великодньої краси. Витвори  їхньої  творчої фантазії виставлені на Великодній виставці коледжу і кращі з них будуть відмічені конкурсною комісією, а групи отримають переможні призи. 

  

  

 

Read 146 times