Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 29 березня 2023 12:47

Відкрите засідання гуртка «Лісівник»

Written by
Rate this item
(0 votes)

29 березня відбулося засідання предметного гуртка «Лісівник» на тему: «Лісонасінні плантації – база насінництва на генетико-селекційній основі». Не виникає заперечення, що якісне насіння дає змогу без додаткових витрат на придбання добрив, пестицидів забезпечити належний розвиток рослин, знизити негативний вплив бур’янів, хвороб, шкідників і на цій основі підвищити продуктивність деревостанів і якість одержуваної лісопродукції.

Тому основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових деревних видів з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і стійких лісових насаджень.

Члени гуртка «Лісівник» ознайомилися з видами лісонасінних плантацій, їх створенням та догляду за ними. На прикладі підприємства-еталону в лісонасінній справі філія «Тетерівське ЛГ» розглянули досвід та унікальність ведення лісонасінної справи на лісотипологічній та генетико-селекційній основі цим підприємством.

 

 

Засідання пройшло в невимушеній обстановці, жвавій дискусії. Важливість розглянутого питання не залишило осторонь нікого, оскільки майбутні фахівці спеціальності 205 Лісове господарство мають бути прогресивні, бути в курсі нових трансформацій в галузі лісового насінництва, щоб у виробничих умовах отримувати насіння з високими генетичними властивостями для формування високопродуктивних цінних лісів. Це є основним завданням лісівників поряд із збереженням і примноженням лісових ресурсів та їх охороною.

 

Керівник гуртка: Іван КІМЕЙЧУК

Read 737 times