Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 22 березня 2023 08:19

Географія — одна з найдавніших наук, розквіт якої відбувся під час епохи Великих географічних відкриттів. А що ж вона вивчає зараз?

Written by
Rate this item
(0 votes)

Сучасним викладачам буває складно пояснити студентам: навіщо вони вивчають цей предмет? Адже всі материки вже відкрито й досліджено, а замість карт і глобусів є смартфон із доступом до інтернету. 

І справді, карти втратили своє важливе значення. Зараз нечасто можна побачити людину, яка б користувалася паперовою картою чи путівником: вся інформація є в електронних картах, набагато зручніших та інформативніших. 

Та чи означає це, що географія як наука втратила свою актуальність і важливе значення для сучасної людини?

Дійсно, в наш час географія з описової науки перетворилась на пояснювальну. Адже на планеті не залишилось практично жодного недослідженого сантиметра, що б не був нанесений на карту.

Та ще далеко не всі таємниці Землі розгадані. А інноваційне обладнання надає географам доступ до проведення досліджень, про які могли лише мріяти їхні колеги десятки років тому. Це і вивчення льодовиків Антарктиди, і найвищих гірських вершин, і найглибших океанських западин, і навіть космосу. Для цього тепер існують всі можливості: цифрові вимірювальні датчики, автоматизована робототехніка та інші.

Мета курсу географії — не надати студенту теоретичні знання, а допомогти йому визначити свою роль у взаємодії як із природним, так і зі створеним людиною середовищем. Адже чи не основним завданням сучасних вчених є дослідження взаємозв’язків між людством і природою та прогнозування їх можливих наслідків.

 

 

Викладач                         Валентина БАРАНЧУК

Read 235 times