Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Середа, 08 березня 2023 14:39

ПРЕКРАСНЕ СВЯТО ВСІХ ЖІНОК – 8 БЕРЕЗНЯ!

Written by
Rate this item
(0 votes)

Весна… Що приносить нам ця чудова пора року? Тепло, гарний настрій, перші квіти… і багато-багато свят! Перше свято, яке приходить на нашу думку, і яке безперечно пов'язане із весною, це – Міжнародний жіночий день.

 Існує давня легенда про дивовижну квітку (саме про жовтий тюльпан!!!): « …у золотистому щільно закритому бутоні було заховане людське щастя. Йшли до цієї квітки і старі, і молоді, і здорові, і каліки, йшли багаті правителі з блискучою свитою, але все марно – щастя не давалося в руки.

     Одного разу повз закритий бутон жовтого тюльпана проходила бідна жінка, вона вела за руку маленького синочка, як раптом хлопчик побачив блискучий бутон, вирвався і з гучним сміхом кинувся до квітки. І сталося диво, бутон розкрився сам собою…

     Те чого не в силах були зробити ні влада, ні погрози, ні коштовності, ні заклинання, зробив веселий безтурботний сміх дитини…».

  Отже, спираючись на цю красиву легенду можемо стверджувати, що тюльпан, особливо жовтий – символ людського щастя без обмежень.

У Нідерландах перші садові тюльпани з'явилися 1570 року, коли Еклюз на запрошення приїхав працювати в Голландію і разом з іншими рослинами захопив цибулини тюльпанів. Це стало початком шаленого захоплення тюльпанами цілого народу. Це захоплення голландців називають тюльпаноманією. Відповідно до Міжнародного реєстру найменувань тюльпанів, прийнятого в Голландії в 1981 році, сучасна Єдина класифікаційна система тюльпанів розділена на 4 групи (залежно від термінів цвітіння), що включає 15 класів.

Тюльпаноманія — період у нідерландській Золотій добі (в ті часи Нідерланди були Об'єднаними провінціями), коли контрактні ціни на цибулини тюльпана, який щойно з'явився, досягли надзвичайно високих рівнів, а потім раптово обвалились. На піку тюльпаноманії в лютому 1637 року, контракти купівлі-продажу тюльпанів були більш ніж у 10 разів більшими за річний дохід кваліфікованого майстра. Зазвичай вважається першою зафіксованою спекулятивною (чи економічною) бульбашкою. Термін «тюльпаноманія» зараз часто використовують як метафору для позначення будь-якої великої економічної бульбашки (коли ціни на активи відхиляються від справжньої вартості).

Попри зависокі ціни, попит на букети та квітучі рослини у вазонах шалений. Проте найпопулярнішими квітами, традиційно залишаються тюльпани.

Життя в «Бобровицькому фаховому коледжі імені О.Майнової НУБіП України» різнобарвне, адже «наша сила у єдності студентів і викладачів». Ось і сьогодні до Міжнародного жіночого дня  8 Березня - не оминули можливості долучитися до сюрпризу й чоловіки – даруючи різнобарвні свіжі тюльпани вирощені в нашому коледжі разом із теплими словами вмить підняли настрій.

В цей святковий день весняний,
Вам найкращим, незрівнянним,
Шлемо сонячні вітання
І найкращі побажання.
Хай всміхаються троянди,
Хай тюльпани шлють уклін,
Хай освячує кохання
Птахів щебіт передзвін!
З 8 Березня щиро вітаєм,
Вам любов і тепло віддаєм,
Хай у серці весна розквітає,
І в житті ми мудріші стаєм!
Бажаєм щастя і тепла,
Весни, усмішок, сонця,
Щоб доля світла увійшла
До кожного віконця.

 

Завжди залишайтеся такими ж наполегливими та сміливими, ніжними та щирими. Пам’ятайте головне, що

Ви- сильні.
Ви –вільні.
Ви – неймовірні!
Зі святом весни, краси та жіночності!
Мирного неба вам над головою і вільної незалежної української землі під ногами!

 

Завідувач міжкафедральної навчальної лабораторії на базі ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової НУБіП України»

Тетяна ЄВЕНКО

 

 

Read 1391 times Last modified on Середа, 08 березня 2023 15:02
More in this category: З Днем знань ! »