Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Понеділок, 29 січня 2024 06:52

День пам'яті Героїв Крут

Written by
Rate this item
(0 votes)

День пам'яті полеглих у бою під Крутами — пам’ятна дата боротьби за незалежність України. 

29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і  сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

 Вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. Кілька сотень відважних юнаків та чоловіків – виступили проти російської військової агресії . Вони були різного походження: діти селян, робітників, священикі; військові, студенти, гімназисти. За різними даними їх було від 4 до 6-7 тисяч. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак, бойові втрати більшовиків складали до 300убитих, а ще поранені, полонені.

 У бою під Крутами українські війська виконали наказ командування – наступ більшовиків було зупинено. Наші війська організовано відступили руйнуючи за собою колії й мости. А Симон Петлюра мав час придушити повстання більшовиків, яке тоді розпочалося на заводі «Арсенал».

9 лютого 1918 року був підписаний Берестейській мирний договір - УНР була визнана як самостійна держава, а її армія отримала підтримку німецької та астро-угорської армій у боротьбі з більшовиками.

Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія повторюється – сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.

В бібліотеці коледжу організована виставка « Крути –бій за майбутнє».

                                                        Віта КІРУХА, завідувач бібліотекою

Read 41 times Last modified on Понеділок, 29 січня 2024 06:58