Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Вівторок, 23 травня 2023 10:30

Сьогодні День Героїв.

Written by
Rate this item
(1 Vote)

З метою вшанування мужності та героїзму захисників держави різних часів та епох, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги й турботи про учасників збройної боротьби за волю України 23 травня відзначається щорічне свято –День Героїв.

    Українські Герої-це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Вони ставали до лав руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, а також Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії. Сьогодні ж це свято всіх хто бореться за незалежність , територіальну цілістність і суверенітет України.

    Започатковано свято було у 1941 році, коли на Другому Великому зборі Організації Українських Націоналістів було вирішено 23 травня відзначати День Героїв. За радянських  часів його відзначали здебільшого колишні вояки УПА та дисиденти, звісно підпільно.

   З проголошенням незалежності України святкування Дня Героїв почало набувати розголосу , водночас наразі свято не є офіційним, але традиція вшанування героїв 23 травня міцнішає, особливо, з огляду на те, що з 2014 року українці протистоять збройній агресії російської федерації. Особливо важливим  цей  день став  після 24 лютого 2022 року, коли відбулось повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України.

   З огляду на вищезазначене, а також з метою утвердження української національної та громадської ідентичності на основі суспільно-державних цінностей України в ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О.Майнової НУБіП України» в бібліотеці  було організовано тематичну викладку літератури та проведено тематичну годину «Українські Герої - від часів Святослава до сьогодення». Студенти з захопленням слухали цікаво підібрану інформацію і приймали активну участь у її обговоренні.

   

Завідувач бібліотеки      Марія ГЕРАСИМЕНКО

 

Read 146 times Last modified on Вівторок, 23 травня 2023 10:39