Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Четвер, 04 травня 2023 11:40

БАЗОВІ  ЦІННОСТІ  ЛЮДСЬКОГО  БУТТЯ

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Саме на таку тему було проведено чергове засідання філософського гуртка  «Філософська кав’ярня».  

Цінність — це поняття, яке вказує на людську, соціальну і культурну значимість певних явищ і предметів діяльності. Найбільш аргументованим, поширеним і прийнятним є твердження, згідно з яким цінності є предметом потреб та інтересів людини. Цими предметами виступають речі, явища чи ідеї, думки.

У наш час особливої ваги набувають загальнолюдські цінності. Вони є регуляторами поведінки всього людства, виступаючи найважливішими критеріями, стимулами і знаряддями пошуку шляхів взаєморозуміння, злагоди і збереження життя людей.

Світ цінностей багатоманітний. Він охоплює матеріальні і духовні, соціальні і політичні, естетичні та етичні цінності.

Засідання філософського гуртка пройшло у невимушеній, жвавій атмосфері, учасники охоче брали участь у дискусіях, наводячи різні приклади та ілюстрації своїх тез і тверджень.

У цьому вбачаю його важливу  соціальну роль: спілкування і дискусії стає дедалі менше, ми не дуже любимо і хочемо запитувати і слухати один одного. А без цього годі уявити сучасне прогресивне суспільство.

Студенти самі це прекрасно розуміють і на філософському гуртку неабияк збагачують свою навчально-пізнавальну роботу.

   

                                                                       Лідія БЕРЕЗАН, керівник гуртка

 

 

Read 378 times