Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Четвер, 20 квітня 2023 12:23

Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом»

Written by
Rate this item
(0 votes)

20 квітня 2023 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно із Навчально-науковим інститутом лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України провів Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Відтворимо ліси разом».

Тема конференції: «Науковий пошук молоді у лісовідновленні та лісорозведенні в умовах військового стану».

Мета заходу – привернення уваги державних та громадських організацій до проблеми збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв.

Учасниками конференції стали методисти та керівники учнівських лісництв позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, профільних науково-дослідних установ, працівники підприємств, установ та організацій лісового господарства.

Спочатку з вітальним словом до учасників конференції звернувся доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НААН України, академік Лісівничої академії наук України та Міжнародної академії інформатизації, директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України Лакида Петро Іванович та Марчук Юрій Миколайович – голова Товариства лісників України.

В даній конференції взяли участь здобувачі 2, 3 і 4 курсів спеціальності 205 Лісове господарство та викладачі циклової комісії технологічних та лісотехнічних дисциплін коледжу.

В програмі конференції розглядались питання: наукового пошуку молоді у відтворенні лісів в умовах змін клімату; профорієнтаційна робота позашкільних навчальних закладів вищої освіти з молоддю лісівничого профілю; основні тенденції розвитку лісового господарства та лісової освіти; особливості ведення лісового господарства США та здійснення просвітницької роботи на прикладі молодих рейнджерів; відтворення лісів в Україні: сучасний стан, проблеми та перспективи та хвороби, які можуть вражати деревні рослини тощо.

Основним завданням проведення конференції було підвищення рівня ефективності діяльності учнівських лісництв і розвитку їх мережі, обміну досвідом проведення практичної лісогосподарської і лісоохоронної роботи з юними лісівниками, привернення уваги державних та громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв.

Проведення Всеукраїнської науково-практична конференції «Відтворимо ліси разом» в черговий раз показало важливість діяльності учнівських лісництв, збереження і розвитку їх мережі, а також активізації практичної співпраці освітян, лісівників, закладів вищої освіти і лісогосподарських підприємств, органів державної влади, громадських організацій в покращенні роботи учнівських лісництв, навчанні і вихованні та профорієнтації юних лісівників і учнівської молоді на лісогосподарські професії.

   

Викладач фахових дисциплін,

Іван КІМЕЙЧУК

Read 132 times