Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
Понеділок, 02 жовтня 2023 07:40

«Ми нащадки козацького роду»

Written by
Rate this item
(0 votes)

 У 2023 році за новим календарем українці святкують  Покрову , День українського козацтва та День захисників і захисниць України 1 жовтня, а не 14-го, як було раніше. Свято було перенесене указом Президента України від 28 липня 2023 року, зміна дати пов’язана з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар.

  Це особливий день в умовах повномасштабної війни.

   Українські захисники і захисниці, які боронять незалежність України на полі бою, стали справжнім символом духу народу, прикладом незламності та героїзму.

   Ця дата також має глибоке історичне значення, адже це одночасно і День козацтва, історія якого надихає українців звитяжністю та нагадує про багаті військові традиції нашого народу.

   До цієї події в ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової НУБіП України» в бібліотеці організовано тематичну виставку та проведено тематичну годину «Ми роду козацького нащадки».

  Цікава розповідь про минуле і сьогодення захопила увагу студентів, адже це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо. І певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Завідувач бібліотеки                                                                Марія ГЕРАСИМЕНКО

Read 1302 times