«Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму розвитку»
(Т.Г. Шевченко)
Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня, за рішенням ЮНЕСКО від 15 листопада 1995 року. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарки.
Дата 23 квітня є символічною для світової літератури. У цей день народилися відомі світові зірки художнього слова, новатори в літературі свого часу – Вільям Шекспір, Моріс Дрюон, Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо, X. Лакснесс, Василь Земляк, Григір Тютюнник, Василь Кухта, Андрій Курков.
Традиція ж святкування Дня книги народилася у Каталонії, в першій половині XX століття. Ідея створення належить письменникові й редакторові з Валенсії Вісенту Клавелю Андресу.
Авторське право – це один із засобів охорони інтелектуальної власності людини, набір прав, наданих авторам оригінальних творів.
1 січня 2023 року набув чинності новий закон про авторське право та суміжні права. Він прийшов на зміну застарілому документу від 1993 року.
Історія авторського права веде свій початок, як вважають науковці, з появи друкування, і перший відомий державний нормативний акт щодо охорони авторського права стосувався літературних творів, а перша міжнародна конвенція, яка стосувалася захисту авторських прав, прийнята в інтересах книговидавців. Першим нормативним актом авторського права, який закріпив низку прав авторів і розділив повноваження авторів та видавців, вважається прийнятий у 1709 році в Англії “Статут королеви Анни”. Одна з традицій Всесвітнього дня книги та авторського права – обрання міста, що на рік стане Світовою столицею книги, та буде проводити заходи щодо популяризації літератури і читання. Ця традиція запроваджена 2001 року. Зі свого боку міста зобов’язуються всіляко сприяти розвитку книговидання і промоції читання. ЮНЕСКО назвала Ріо-де-Жанейро Всесвітньою столицею книги на 2025 рік. Бразильське місто обрали ЮНЕСКО, як Всесвітню столицю книги у 2025 році на знак визнання його літературних і художніх традицій.
Особливістю впровадження такого дня на світовому рівні є усвідомлення книжки як потужної зброї у налагодженні миру й нівелюванні соціальних проблем: книжка, що втілює творчі поривання людини і її прагнення поділитися власними ідеями і здобутками зі світом, має сприяти діалогу, взаєморозумінню і толерантності.
Відсвяткуйте цей день, придбавши книжку і підтримавши українського видавця або замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання.
Працівники бібліотеки
Дорогі студенти, викладачі та працівники коледжу!
Щиро вітаю вас зі світлим і радісним святом Воскресіння Христового — Великоднем!
Це свято є символом надії, оновлення і перемоги життя над смертю, добра над злом. Воно об'єднує нас навколо вічних християнських цінностей — любові, милосердя, віри та духовного очищення.
Нехай Великдень принесе у ваші родини мир, злагоду і достаток. Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, душевного тепла та радості. Хай Божа благодать супроводжує вас у всіх починаннях, а серце буде наповнене вірою в краще майбутнє.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Здобувачі освіти групи Т-31 спеціальності 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва набувають практичних умінь і навичок з робітничої професії «Бджоляр». Метою викладання робітничої професії «Бджоляр» є підготовка фахівців , здатних самостійно вирішувати типові виробничі ситуації професійної діяльності в сфері виробництва продукції бджільництва, набуття здобувачами освіти необхідних умінь і навиків з технології виробництва продукції бджільництва, поліпшення її якості та зниження собівартості.
В процесі проведення начальних занять студенти вивчали вимоги техніки безпеки і протипожежні заходи на пасіці, техніку роботи з бджолами, біологію бджолиної сім’ї, будову їх гнізда, оглядали стільники та оцінювали їх якість. З метою організації пасіки здобувачі освіти розраховували потребу в площах , будівлях , інвентарі та обладнанні , оцінювали медоносну базу бджільництва та складали медовий баланс пасіки і графік використання бджолиних сімей на медозборі і запиленні культур.
Під час роботи на приватно-навчальній пасіці студенти набували умінь і навиків щодо використання пасічного інвентарю і обладнання , роботи з бджолосім’ями , визначення стану бджолосім’ї, її сили, кількості корму і розплоду, наявності і якості матки. За наслідками проведених досліджень студенти оформляли відповідні відомості індивідуального огляду бджолосімей, складали акти головної весняної ревізії пасіки.
Леонтій Матвєєв, керівник практики.
16 квітня стало знаковою датою для студентів випускних груп спеціальностей «Агрономія», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», а також «Фінанси, банківська справа та страхування» Відокремленого структурного підрозділу «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової Національного університету біоресурсів і природокористування України». Саме цього дня вони мали чудову нагоду відвідати День відкритих дверей у головному виші країни – Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
Програма Дня відкритих дверей була насиченою та інформативною. Студенти взяли участь у:
Участь у Дні відкритих дверей в НУБіП України стала для студентів ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О.Майнової НУБіП України» не лише джерелом цінної інформації, але й потужним мотиваційним імпульсом для подальшого навчання та професійного розвитку.
Адміністрація, викладацький склад та студенти випускних груп ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової НУБіП України» висловлюють щиру подяку керівництву Національного університету біоресурсів і природокористування України за організацію й проведення змістовного та цікавого Дня відкритих дверей. Ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та нові зустрічі наших студентів з провідним університетом країни!
Традиційно День довкілля в Україні відзначається щорічно у третю суботу квітня. Цього року День довкілля припадає на 19 квітня.
Його започаткували у 1998 році згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98, після Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.
Головна мета цього дня – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження довкілля, акцентування уваги на відповідальності людини за збереження та відновлення навколишнього середовища, що страждає від результатів життєдіяльності людини. Адже здоров’я людини безпосередньо залежить від стану довкілля – чистоти повітря, ґрунту, води. Забруднене навколишнє природне середовище стає джерелом виникнення хвороботворних мікроорганізмів та небезпечних шкідливих речовин, що потрапляють в організм людини і спричиняють тяжкі наслідки для здоров’я.
Зазвичай в цей день проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.
Проведення заходів дозволяє реально оцінити стан навколишнього середовища, в якому ми живемо. Це нагода обдумати та оцінити дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямку збереження та відновлення довкілля, визначити роль кожного жителя у збереженні нашої планети та її екосистем.
Чистота довкілля – у наших руках! Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини!
Олена ХІМІЙ, завідувач бібліотеки
У студентській олімпіаді з навчальної дисципліни «Економіка і нормування праці», яку було організовано та проведено 17 квітня, взяли участь студенти III курсу, економічного відділення, групи П-31.
Учасники олімпіади вирішували типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми в галузі підприємницької, торговельної та біржової діяльності.
Найкращі знання з дисципліни та вміння нестандартно вирішувати практичні та творчі завдання продемонструвала
Юлія КОКТА -1 місце.
Серед переможців олімпіади Денис СТРИКУН та Максим ВАРТОВИЙ, які вибороли 2 місце .
Валерія СЕРГІЄНКО - посіла 3 місце.
Пишаємось студентами Коледжу, які продемонстрували високі знання із дисципліни «Економіка і нормування праці»! Бажаємо подальших успіхів!
Лідія БЕРЕЗАН, викладач економічно-облікових дисциплін
Проведення олімпіади із окремих дисциплін, а саме напрямів та спеціальностей, можна розглядати як форму якісної підготовки студентів.
Олімпіада - це система масових очних змагань студентів коледжу в творчому застосуванні здобутих знань, умінь та навичок, проводиться з метою підвищення якості підготовки фахівців; системного вдосконалення навчального процесу, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів.
17 квітня було проведено І етап олімпіади із дисципліни «Менеджмент» серед студентів II курсу економічного відділення груп О-21, П-21, метою якої є підвищення якості викладання менеджменту в коледжі, виявлення творчих здібностей, підвищення навчально-професійної активності студентів.
Під час олімпіади студенти продемонстрували вміння застосовувати отримані теоретичні знання для вирішення конкретних завдань, проявили ініціативу у виборі оптимальних шляхів, що стосуються цільових систем менеджменту.
Відповідно до результатів проведеної олімпіади, місця розподілилися наступним чином:
І місце – Поліна КУШНІР (група П-21)
ІІ місце – Вікторія Дем’яненко (група П-21) та Вікторія МАТІЙКО (група О-21) ІІІ місце – Віктрія ЯРМОЛЕНКО (група О-21).
Вітаємо переможців олімпіади! Бажаємо натхнення та успіхів на наступних етапах, наполегливості та високих здобутків в обраній професії!
Лідія БЕРЕЗАН, викладач економічно-облікових дисциплін
16 квітня у ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової НУБіП України» відбувся День відкритих дверей — подія, що об’єднала майбутніх абітурієнтів, їхніх батьків і весь колектив коледжу.
День розпочався щирою і теплою зустріччю гостей. Відразу після неї учасники мали змогу долучитися до пізнавальних екскурсій навчальними аудиторіями та лабораторіями коледжу. Яскраві презентації відкривали перед відвідувачами багатогранне життя закладу: його славетну історію, динамічний розвиток, студентські будні та захопливе дозвілля.
Справжньою родзинкою заходу стали локації циклових комісій: обліково-економічних дисциплін, технологічних та лісотехнічних дисциплін. Кожна зі спеціальностей вражала своєю унікальністю, сучасним підходом та креативним поданням.
У дружній і невимушеній атмосфері майбутні абітурієнти мали змогу ставити запитання, отримувати відповіді з перших вуст, дізнаватися про особливості навчання, участі в студентських проєктах, творчих гуртках та заходах.
Відповідальний секретар приймальної комісії Олена СОЛОВЕЙ презентувала «Календар подій Вступної кампанії 2025 року», а також надала ґрунтовні відповіді на актуальні запитання.
Зі словами привітання до абітурієнтів та їхніх батьків звернувся директор коледжу Андрій МАТВІЄНКО:
«Сьогодні ви зробили надзвичайно важливий крок — вирішили ближче познайомитися з нашим освітнім закладом. Я впевнений, що попереду на вас чекає чимало яскравих відкриттів. Наша мета — не лише надати знання, а й допомогти кожному з вас знайти своє покликання, вирости як фахівець і особистість, здатна змінювати світ на краще. Ми пропонуємо сучасні освітні програми, оновлену матеріально-технічну базу, сильну викладацьку команду та простір для розвитку і творчості. Нехай сьогоднішній день стане для вас не лише знайомством, а й першим кроком до великої та цікавої історії, яку ми писатимемо разом!»
Завершальним акордом події став святковий концерт за участі талановитих студентів коледжу. Музичні виступи, хореографічні номери, декламування поезії створили атмосферу щирості, натхнення та справжнього свята. Гості отримали заряд позитиву, гарний настрій і яскраві враження.
День відкритих дверей ще раз довів: ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової НУБіП України» — це не просто навчальний заклад, а згуртована спільнота однодумців, які з любов’ю та відданістю відкривають двері до якісної освіти, розвитку та успішного майбутнього.
Щиро дякуємо нашим Збройним Силам України за можливість зустрічатися, навчатися та будувати професійне завтра!