Бобровицький фаховий коледж 17400 м. Бобровиця, Чернігівська обл., вул. Чернігівська, 19, (04632)2-53-04 bkeim@ukr.net Пн-Пт 08:30 - 17:00
П'ятниця, 27 жовтня 2023 05:27

27 жовтня – День української писемності та мови

Written by
Rate this item
(2 votes)

В Україні змінилися дати деяких свят, які та чи інакше пов'язані з церковним календарем. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський. Зокрема, переноситься і дата святкування Дня української писемності та мови.

Це свято було започатковане 9 листопада 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Свято відзначали щорічно у День пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Він був ченцем Києво-Печерського монастиря, київським літописцем та письменником, послідовником Кирила та Мефодія, які створили слов'янську писемність. Нестор-Літописець вважається автором «Повісті минулих літ».

У День української писемності та мови також традиційно проводиться Радіодиктант національної єдності.

Слід зазначити, що у 2023 році дата свята змінилася, оскільки Православна церква України (ПЦУ) та УГКЦ ухвалили перехід на новий календар.

Саме тому День української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня.

З метою вшанування та популяризації української писемності та мови серед студентів та викладачів, працівники бібліотеки оформили тематичну книжкову виставку. Запрошуємо скористатися корисною, цікавою та цінною літературою.

Бібліотекар,  Ніна Бринза

Read 1300 times